WINTER KSM-3000-S
Fiksna cena plus DDV
Leto izdelave
2025
Stanje
Novo
Lokacija
Leipzig Nemčija
Brusilni stroj za robove WINTER KSM-3000-S
more Images
WINTER KSM-3000-S
WINTER KSM-3000-S
WINTER KSM-3000-S
WINTER KSM-3000-S
WINTER KSM-3000-S
WINTER KSM-3000-S
WINTER KSM-3000-S
WINTER KSM-3000-S
WINTER KSM-3000-S
WINTER KSM-3000-S
Podatki o stroju
Oznaka stroja:
Brusilni stroj za robove
Proizvajalec:
WINTER
Model:
KSM-3000-S
Leto izdelave:
2025
Stanje:
novo
Cena in lokacija
Fiksna cena plus DDV
Lokacija:
Leipzig Nemčija
A18539821
Referenčna številka:
Posodobitev:
nazadnje dne 09.12.2025
Opis
Dimensions (Length/Width/Height): 1700 x 950 x 1260 mm
Weight: 400 kg
Total power requirement: 3.5 kW
Edge sanding machine KSM-3000-S
- Table size: 960 x 350 mm
- Sanding belt width: 200 mm
- Belt length: 3000 mm
- Belt height: 200 mm
- Sanding belt back panel: 1050 x 200 mm
- Oscillation stroke: approx. 20 mm
- Belt speed: 20 m/sec
- Table stroke: up to 230 mm
- Oscillation motor power: 0.25 kW (0.34 HP)
- Main motor power: 3.0 kW (4.0 HP)
- Heavy-duty and premium overall construction
- Veneer sanding facility with fine adjustment, contact shoe, relief rollers, and stops
- Infeed fence with slots for veneer overhangs
- Dedicated oscillation drive with gear motor
- Extendable table extension with multi-roller system as standard
- Sanding unit continuously swivels up to 45°
Gsdevz Hlqspfx Anfeit
- Round sanding table as standard
- Mitre stop with Vernier angle scale
- Spring-loaded belt tension as standard
- Graphite-coated running surface
- Extraction connection: 140 mm
- Dimensions: L=1700, W=950, H=1260 mm