SIEGMUND 28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
Stanje
Novo
Lokacija
Ahaus Nemčija
Miza za vpenjanje SIEGMUND 28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
more Images
Podatki o stroju
Oznaka stroja:
Miza za vpenjanje
Proizvajalec:
SIEGMUND
Model:
28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
Stanje:
novo
Cena in lokacija
Lokacija:
Ahaus Nemčija
A19924875
Referenčna številka:
Posodobitev:
nazadnje dne 05.09.2025
Opis
Table length 2400 mm
Table width 1200 mm
Table height (side plate) 200 mm
Weight 981 kg
Required space approx. 2400 x 1200 mm
SIEGMUND authorized dealer - all items available!
Product description
- Fully hardened tool steel X8.7 + plasma nitrided
- Material thickness approx. 24.5 – 27 mm
- Side rails made from high-quality steel S355J2+N + plasma nitrided
- Boreholes Ø 28 mm
- Borehole grid on surface 100x100 mm
- Corners, edges, and bores rounded
Godpfxoxab Rne Anfebl
- Side rail height 200 mm
- Side rail bores in diagonal grid
- Includes surface scale
- Structure reinforced by ribs
- Grid lines enable precise setups
Welding tables come standard with a scale.
Plasma nitrided version:
- Protection against rust / scratches / weld spatter adhesion
- Corrosion resistant / higher load capacity
Features:
- 28 mm hole pattern / Dimensions 2400 x 1200 x 200 mm